Wyszukaj na stronie

Pompy ciepła ECO

produkcja, dolne źródła, doradztwo
 
  O firmie
Pompy
ciepła
Korzyści
Oferta
Dane
techniczne
Zasady
doboru
Elementy
instalacji
Kontakt
Do pobrania

      OFERTA

pompa ciepła i logo eco
Nowoczesne urządzenia grzejne, wykorzystujące zjawisko przemian fazowych do pozyskiwania energii cieplnej z naturalnych źródeł niskotemperaturowych, takich jak grunt lub woda gruntowa. Pompy ciepła ECO są urządzeniami zbudowanymi w oparciu o podzespoły wiodących firm światowych z branży komponentów dla chłodnictwa i automatyki. Dzięki wbudowanemu cyfrowemu sterownikowi z autorskim oprogramowaniem, oraz braku konieczności dostarczania paliwa, pompy ciepła ECO są w pełni bezobsługowymi urządzeniami, pozwalającymi uzyskać optymalny komfort w ogrzewanym obiekcie. Te ekologiczne urządzenia są niezwykle tanim w eksploatacji źródłem ciepła. W zależności od rodzaju instalacji i parametrów pracy, z 1 kWh energii elektrycznej uzyskuje się od 4 kWh do 6 kWh energii cieplnej. Pompy ciepła "ECO" produkowane są w zakresie mocy znamionowych od 9 KW do 19 kW. Dla większego zapotrzebowania mocy pompy ciepła "ECO" można łączyć ze sobą kaskadowo.

POMPY CIEPŁA "ECO" umożliwiają:
  • ogrzewanie pomieszczeń
  • przygotowanie ciepłej wody użytkowej
  • ogrzewanie pomieszczeń ciepłym powietrzem
  • odzysk ciepła odpadowego
  • podgrzewanie wody w basenie
  • podgrzewanie wody technologicznej
Pompy ciepła "ECO" dają się łatwo dostosowywać do różnych konfiguracji układów odbioru ciepła. Wynika to z zarówno z algorytmu oprogramowania sterownika jak i otwartej koncepcji budowy. Zmiana układu i systemu pracy jest dokonywana programowo na poziomie ustawień serwisowych sterownika. W pompach ciepła "ECO" uzyskano także łatwość podłączenia zewnętrznych urządzeń sterowanych z pompy ciepła: zastosowano wydzielone złącze sygnałów sterujących. Pompy ciepła "ECO" bardzo łatwo zintegrować z nietypowymi układami grzewczymi, zarówno od strony logicznej (sterowanie) jak i fizycznej (podłączenia elektryczne i hydrauliczne). System czasowych obniżeń temperatur w ciągu doby, zaimplementowany w programie sterownika pomp ciepła "ECO", pozwala na zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych (praca w czasie “drugiej taryfy”) oraz zwiększenie komfortu użytkowania, poprzez możliwość zaprogramowania temperatury ciepłej wody użytkowej i temperatury wewnętrznej. Obniżenia można programować w systemie dobowym, w dwóch strefach czasowych, oddzielnie dla dni roboczych, soboty i niedzieli.


Dane techniczne pomp ciepła "ECO" dostępne są w dziale "Dane techniczne".

Ogólne zasady doboru przedstawione są w dziale "Zasady doboru".

Więcej informacji na temat sposobu instalowania pomp ciepła można zasięgnąć w dziale "Elementy_instalacji" oraz "Download".